Jak ćwiczyć ? Ćwiczenia w biurze !

« « wróć do poprzedniej strony

Dlaczego warto jeździć na łyżwach?

 

Jako właścicielka szkółki łyżwiarskiej nie mogę nie rozpisać się o zaletach uprawiania łyżwiarstwa, gdy za oknem zima pełną parą z ust :)

Przeczytajcie i jeśli jeszcze nie próbowaliście łyżew w tym roku, wybierzcie się na lodowisko koniecznie jak najszybciej!

 

Dlaczego łyżwiarstwo?

nauka jazdy na łyżwachOgromną korzyścią wynikającą z uprawiania łyżwiarstwa jest to, że najczęściej robimy to zimą. Siarczysty mróz, głęboki śnieg albo roztopy nie zachęcają do wyjścia z domu i zdecydowanie zbyt mało przebywamy w tym okresie na świeżym powietrzu. Zamiłowanie do jazdy na łyżwach pomoże zmobilizować nas do zadbania o regularną porcję zdrowego ruchu również zimą. W przeciwieństwie do innych zimowych sportów, takich jak narciarstwo, które uprawiamy zwykle tylko przez 2 tygodnie w roku, na łyżwach możemy jeździć przez większość miesięcy w roku, w mieście, nawet codziennie.
Oprócz pozytywnego wpływu na ogólną kondycję, sprawność i wytrzymałość, jazda na łyżwach to lekarstwo na jesienną i zimową ospałość oraz przygnębienie. Łyżwy to śmiech i zabawa, jazdę umila muzyka w tle. Na ślizgawkę można wybrać się z całą rodziną albo zabrać znajomych. To chwile, do których nie ma dostępu szaruga jesienna i miłe przedłużenie krótkich zimowych dni.
Z czasem, wprawiając się w jeździe i ucząc nowych kroków i elementów, osiągniemy o wiele więcej korzyści. Możemy liczyć na:

 

Istotną poprawę wyglądu sylwetki – dzięki:

Dzięki uprawianiu łyżwiarstwa, nie tylko zyskamy smuklejsze ciało, ale też poprawimy postawę. Prawidłowe wykonanie elementów, zwłaszcza w jeździe figurowej, wymaga pełnej fizjologicznej ruchomości stawów i równowagi mięśniowej i niejako je wymusza przez ułożenie ciała podczas wykonywania ćwiczeń.

Poprawę równowagi – dzięki nauce poruszania się po niestabilnym podłożu

Lepsze zdolności koordynacyjne i rytmiczne – w łyżwiarstwie już sama jazda do przodu odbywa się w rytmie, którego intuicyjnie nie chcemy zaburzyć. Nauka kolejnych ewolucji jeszcze bardziej wyczula poczucie rytmu i kształtuje zdolności koordynacyjne.
Poprawę elastyczności stawów – dzięki temu, że prawidłowe wykonanie ćwiczeń łyżwiarskich wymaga pełnej fizjologicznej ruchomości stawów, którą w trakcie ćwiczeń kształtujemy
Poprawę stabilności stawów – dzięki mocnej pracy głębokich mięśni stabilizujących kręgosłup i stawy, która jest niezbędna do utrzymania równowagi
Silniejsze i jędrniejsze pośladki oraz uda – łyżwiarzowi do jazdy najbardziej potrzebne są mocne uda i pośladki, w związku z czym to te partie ciała najbardziej wzmocnią się i wysmuklą
Poprawę wydolności – jazda na łyżwach to sport poprawiający wydolność tlenową dzięki zaangażowaniu do pracy dużych grup mięśniowych. Ćwiczenia o takiej intensywności idealnie sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej i poprawie funkcjonowania układu krążenia.
Poprawę wytrzymałości – łyżwiarz koncentruje się i angażuje swoje mięśnie do wykonywania dużej pracy w trudnych warunkach przez dłuższy czas. Taka aktywność idealnie wzmacnia wytrzymałość przydatną również w uprawianiu innych sportów.
Ogromną satysfakcję dla umysłu i ducha – pewne poruszanie się po lodzie niesamowicie zwiększa pewność siebie i daje ogromną satysfakcję i radość z namacalnych osiągnięć. Jazda szybka da zastrzyk adrenaliny uwielbiającym prędkość, a jazda figurowa stanowi wspaniałą pożywkę dla umysłu osób kreatywnych.

 

Także nic innego, tylko zapraszamy na łyżwy! :)

 

Komentarze

Co myślą inni?

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Dodaj komentarz

Masz jakiś pomysł?

Copyrights © Wiem jak ćwiczyć! 2014