Jak ćwiczyć ? Ćwiczenia w biurze !

Zorganizujemy Twoim pracownikom ćwiczenia w biurze.

Chociaż w Internecie można znaleźć tysiące zestawów ćwiczeń do wykonania w biurze, niewielu pracowników je wykonuje i to pomimo powszechnej wiedzy o tym, że pomogłyby w walce z bólem kręgosłupa, zesztywnieniem stawów i znużeniem.

 

Zachęcamy Was do zapoznania się z propozycją ćwiczeń w biurze, które są najprostszym sposobem na porcję ruchu w ciągu dnia dla jak największego grona pracowników. Sprawdźcie jakie korzyści przyniosą Wam ćwiczenia w biurze zaglądając do wybranej sekcji:

 

DLA PRACOWNIKA

DLA HR

DLA PRACODAWCY

 

Więcej informacji o warsztatach „Jak zdrowo pracować przy komputerze”
i spotkaniach z dietetykiem, które prowadzimy, znajdziecie natomiast tutaj:

 

WARSZTATY „JAK ZDROWO PRACOWAĆ PRZY KOMPUTERZE”

WARSZTATY ZDROWEGO ŻYWIENIA

 

 

 

Ćwiczenia w biurze – dla kogo?

Dla wszystkich pracowników. Jeżeli Państwa firma finansuje z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych drużynę siatkówki, bądź starty drużyny biegowej, to z tych benefitów  korzysta jedynie część pracowników. Poziom sprawności fizycznej wielu pracowników uniemożliwia im branie udziału w tych inicjatywach. Nie każdy wybierze się też na siłownię albo do klubu fitness z kartą Multisport.

 

Z Ćwiczeń w biurze może natomiast skorzystać każdy pracownik i to w łatwy sposób. System ten daje możliwość profilaktyki kręgosłupa zwłaszcza tym pracownikom, którzy czas po pracy chcą spędzić z rodziną. Dla wielu pracowników jest to szansa na zrobienie tego pierwszego sportowego kroku.

 

 

Jak wyglądają ćwiczenia?

Są to 15-minutowe sesje rozciągania i wzmacniania mięśni dla odprężenia pleców, karku i barków. Propozycja zajęć: w ciągu godziny (np. w porze obiadowej) instruktor przeprowadzi 4 sesje 15-minutowe pod rząd, aby każdy pracownik mógł przyjść na ćwiczenia w dogodnej dla niego chwili.

 

Liczbę sesji, godziny rozpoczęcia zajęć i czas ich trwania dopasujemy indywidualnie,
w zależności od liczby zatrudnionych osób i specyfiki dnia pracy w Państwa firmie.

 

Ćwiczenia poprowadzi instruktor-animator, który zmotywuje ćwiczących, aby ich zapał nie osłabł z czasem.

 

 

W jakim stroju?

Na ćwiczenia nie trzeba się przebierać. Zajęcia prowadzone są na stojąco i w taki sposób, aby wąska spódnica oraz koszula nie przeszkadzały. Warto jedynie zdjąć buty, szczególnie te na obcasie. Ponieważ wielu pracowników chce po pierwsze pracować, po drugie wyglądać, po trzecie nie spocić się, nasze ćwiczenia ich w tym nie ograniczają.

 

 

Gdzie mogą się odbywać?

Ćwiczenia mogą odbywać się na korytarzu albo w sali konferencyjnej.

 

 

Dlaczego warto zorganizować ćwiczenia dla swoich pracowników?

Szereg badań naukowych dowodzi,
Jak cwiczyc w biurzeże przeznaczenie w pracy czasu na ćwiczenia nie zmniejsza ogólnej produktywności pracowników w ciągu dnia pracy, a wręcz może wspierać jej wzrost.
Naukowcy z Uniwersytetu Sztokholmskiego i uniwersytetu medycznego Instytutu Karolinska wykazali, że dzieje się tak w wyniku zwiększonej dzięki ćwiczeniom wytrzymałości i lepszej frekwencji
w pracy.¹
Z kolei badacze z Uniwersytetu w Bristolu sprawdzili, że osoby ćwiczące rano przed pracą lub w trakcie przerw na lunch, cieszyły się ogólnie lepszym samopoczuciem, sprawnością umysłową i lepiej radzili sobie z natłokiem obowiązków oraz presją czasu w dni, kiedy ćwiczyli. Okazało się, że w te dni:

 

 

Bezcenny jest natomiast wpływ wspólnych ćwiczeń na atmosferę otwartości
w pracy, poczucie wspólnego celu oraz wzrost sympatii dla pracodawcy, który może pochwalić się aktywnymi działaniami na rzecz poprawy zdrowia pracowników
i komfortu pracy za biurkiem.

 

 

Jakie są dodatkowe korzyści dla Państwa Pracowników?

Oprócz pomocy w walce z bólem kręgosłupa i brakiem energii, chcemy, aby ćwiczenia
w biurze zachęciły jak najwięcej osób do oswojenia aktywności fizycznej. Usługa ćwiczeń w biurze obejmuje bezpłatne i nieograniczone konsultacje. Każda z osób biorących udział w ćwiczeniach będzie mogła uzyskać porady od prowadzącego zajęcia lub mailowo pod adresem info@wiemjakcwiczyc.pl:

 

 

Przygotujemy dla Państwa komunikację do przesłania pracownikom wraz
ze wszystkimi potrzebnymi informacjami, aby zachęcić ich do przyjścia na ćwiczenia.

 

 

Zapraszamy!

Zapraszamy pracodawców z Warszawy i okolic, a także zainteresowanych ofertą pracowników i prosimy o kontakt pod adresem email:

 

dlafirm@wiemjakcwiczyc.pl

 

oraz pod numerem telefonu:

 

+ 48 783 574 830

 

 

¹ Exercise at work boosts productivity, Swedish researchers find, Expertsvar, http://www.sciencedaily.com/releases/2011/09/110906121011.htm, 8 września 2011

² Exercising at work – who’s it good for?, Press Release, http://www.bris.ac.uk/news/2008/6063.html 16 grudnia 2008

³ People who exercise on work days are happier, suffer less stress and are more productive, Daily Mail Reporter, http://www.dailymail.co.uk/news/article-1095783/People-exercise-work-days-happier-suffer-stress-productive.html, 16 grudnia 2008

Copyrights © Wiem jak ćwiczyć! 2014