Jak ćwiczyć ? Ćwiczenia w biurze !

Wiem jak ćwiczyć! powstało z pasji do krzewienia kultury fizycznej po to,
by dać Wam trzy rzeczy:

 

1. MOBILIZACJA

 

Wiem jak ćwiczyć! stworzyliśmy z myślą o osobach, które nie są stałymi bywalcami klubów fitness i siłowni, zapalonymi biegaczami czy entuzjastami innych sportów.
To inicjatywa skierowana przede wszystkim do tych, którzy chcieliby zacząć regularnie ćwiczyć, ale mają z tym trudności.

 

Chcemy dać Wam narzędzia, które pomogą Wam w zmobilizowaniu się i utrzymaniu dyscypliny.

 

Zaczynamy od ćwiczeń w biurze, ponieważ w pracy jesteśmy codziennie i to tu najłatwiej o tę mobilizację. Przyjemne i niekłopotliwe ćwiczenia w pracy sprawią, że zrobicie ten pierwszy krok w stronę podejmowania regularnej aktywności fizycznej.

 

 

2. WIEDZA

 

By coś prawdziwie pokochać, trzeba to najpierw zrozumieć. Nie da się bowiem pokochać aktywności fizycznej i systematycznie jej podejmować, bez wcześniejszego zrozumienia podstawowych zasad, wskazujących nam jak ćwiczyć, co i po co, gdzie, kiedy, jak często itd. Gdy już opanujecie tę wiedzę, wielu z Was zechce ruszać się więcej i częściej. To naturalna kolej rzeczy: osoby będące za pan brat z aktywnością fizyczną czują potrzebę regularnego ruchu, który dodaje im energii i poprawia nastrój tak, że są radośniejsi, silniejsi i bardziej szczęśliwi.

 

Dlatego oprócz udziału w naszych ćwiczeniach, otrzymujecie również udział w wiedzy, dzięki której nauczycie się jak ćwiczyć. Lepiej zrozumiecie Wasze ciała, które wysyłają Wam sygnały. Będziecie potrafili lepiej wsłuchać się w te sygnały i z czasem intuicyjnie wiedzieli, czego Wasze ciała tak naprawdę potrzebują.

 

 

3. WYTCHNIENIE

 

Celem aktywności fizycznej podejmowanej przez pracujących umysłowo jest odpoczynek, który daje zdrowie i poprawia samopoczucie.

 

Pracujący umysłowo po wyjściu z biura dalej muszą się koncentrować. Wsiadają do samochodu, w autobusie czytają książkę, telefonują organizując logistykę dnia codziennego: dzieci, zakupy, dom. Wieczorem usiądą przed telewizorem, w kinie albo w teatrze, więc nie poruszają się za wiele, nie dotlenią. Te czynności tak naprawdę nie dają odpoczynku.

 

Dlatego postanowiliśmy działać, aby pomóc jak największej liczbie osób przetrwać czekające Was wyczerpujące lata pracy umysłowej. Ruch jest dla Was odpoczynkiem
i wytchnieniem.

 

Jeśli często czujecie się zmęczeni nie wiadomo właściwie dlaczego, a szaruga jesienna Was przytłacza to podjęcie aktywności fizycznej i wyjście z domu nawet w chłodny
i pochmurny dzień, żeby się poruszać, będą najlepszym odpoczynkiem.

 

Głęboko wierzymy, że pewnego dnia uda nam się pomóc i zmobilizować Was do wyjścia z domu w ten pochmurny dzień oraz do podjęcia regularnej aktywności fizycznej na przekór wszystkim wymówkom. Zdobyta przez Was wiedza Wam to umożliwi i będzie Waszym sprzymierzeńcem w wytrwaniu w sportowej dyscyplinie, która będzie towarzyszyć Wam już na zawsze.

 

Zapraszamy do zrobienia tego pierwszego, jakże ważnego, kroku – zachęćcie swojego pracodawcę do zorganizowania ćwiczeń w biurze, żebyśmy mogli Was poznać
i wziąć pod swoje skrzydła. Gdy poczujecie już dobrodziejstwa regularnej aktywności, będzie tylko łatwiej. Sami zechcecie angażować się w kolejne sportowe przedsięwzięcia i w nich wytrwać! Z czasem poczujecie jak codziennie przybywa Wam energii dla rodziny, do pracy, do zabawy, do życia!

 

 

Zapraszamy!

Copyrights © Wiem jak ćwiczyć! 2014