Jak ćwiczyć ? Ćwiczenia w biurze !

 

Jak skutecznie zachęcić drugą osobę do podjęcia aktywności fizycznej, jeśli ona po prostu nie lubi się ruszać i nie czuje takiej potrzeby?

 

Jest to trudne, ale nie niemożliwe! Choć czasem zdarza się i tak, że po prostu się nie da i trzeba się z tym pogodzić.

 

Na drugim biegunie są osoby będące
z aktywnością fizyczną za pan brat.

 

Ich nie trzeba zachęcać.

 

 

A pomiędzy nimi, jest większość z nas…

Gdy już się ruszamy, czujemy, że to dla nas dobre, choć czasem ciężko nam się zebrać i zmobilizować. Bywa, że mamy lepsze dni, tygodnie czy miesiące. Podejmujemy wtedy jakąś aktywność, ale po jakimś czasie często z niej rezygnujemy nawet z powodu najmniejszych przeciwności losu.

 

Jak zachęcać do regularnych ćwiczeń, tak, aby zapał nie osłabł i mobilizacja nie ustała?

Najlepszy byłby trener osobisty, który każdego dnia zachęcałby nas do aktywności,
a czasami wręcz wywierał presję, żeby ruszyć nas z kanapy. Ale trener personalny to niestety dobro luksusowe i nie każdego na niego stać.

 

 

Więc jak dać ludziom trenera?

I to takiego, który nie kosztowałby dużo, był zawsze blisko, regularnie nas motywował oraz żebyśmy czuli, że jest dla nas, że odpowie na każde pytanie i nas wesprze?

 

 

I stąd pomysł na Ćwiczenia w biurze…

W ten sposób, nawet codziennie, możemy spotykać się z trenerem i to w miejscu pracy! Codzienna mała porcja ćwiczeń nauczy nas systematyczności i udowodni,
że ćwiczenia naprawdę dają pozytywne efekty, które są widoczne.

 

Jeśli weźmiemy udział w czterech 15-minutowych sesjach ćwiczeń w ciągu tygodnia, będzie to oznaczało, że rozciągaliśmy się w danym tygodniu przez godzinę, czyli naprawdę dużo, jeśli wcześniej tego nie robiliśmy w ogóle. Po kilku tygodniach poczujemy dobroczynny wpływ ćwiczeń. Nasz kręgosłup odczuje ulgę, a my poczujemy się bardziej gibcy, sprężyści i szczęśliwi.

 

Wówczas nasze ciało będzie domagało się więcej!

 

Ośmieleni zaangażujemy się w inne aktywności, poczujemy się pewniej i być może podejmiemy nowe sportowe wyzwania! Tego Wam życzymy: aby regularna aktywność fizyczna stała się Waszym niezastąpionym towarzyszem już na zawsze. Chcemy Wam w tym pomóc, bo wiemy z własnego doświadczenia, jak systematyczna aktywność fizyczna podnosi komfort życia i poprawia jego jakość. Każdy na to zasługuje!

 

Copyrights © Wiem jak ćwiczyć! 2014